Dom w stylu folklorystycznym, czyli jakie dekoracje wykorzystać, by nieco ożywić charakter naszego domu

Styl folklorystyczny cechuje się mnogością kolorów i wzorów – właśnie dlatego jest często stosowany po to, aby troszkę ożywić wnętrze ponurego i szarego domu. Wzory inspirowane ludową sztuką sprawią, że stanie się ono bardziej radosne, co z pewnością znajdzie odzwierciedlenie w nastroju mieszkających w nim osób. Jakie dekoracje możemy wybrać, aby wnętrze naszego domu zyskało bardziej radosny wyraz?

ogląd - mieszkanie

Autor: Lukasz Badura
Źródło: http://www.flickr.com

ElementamiAkcesoriami, na które trzeba zwrócić wyjątkową uwagę są meble. Warto więc kupić stylowe pufy ekologiczne czy stoły wykończone folkowymi printami – utworzą one w pomieszczeniu domową, wyjątkową atmosferę, sprzyjającą pożytkowaniu wolnego czasu w gronie rodzinnym, .

Ten nasz odsyłacz (https://www.homeandliving.pl/konfigurator/kontynentalne/krok_1) prowadzi do wpisu, jaki ma wyjątkowe treści – na pewno Cię zaciekawią i będą użyteczne.

Co jest jednakże najistotniejsze, pufa folk ładnie wpasuje się nie tylko w pomieszczenia utrzymane w tym stylu, lecz również w bardziej nowoczesne lub klasyczne wystroje. Dzięki temu nawet dom urządzony w zupełnie innym stylu może otrzymać ozdobny, folkowy detal, który wniesie do niego trochę bardziej radosny klimat. Dodatkowo pufy ekologiczne są zazwyczaj produkowane z materiałów naturalnych, które są łatwe w czyszczeniu, co stanowi duży plus dla osób ceniących sobie porządek.

wyobrażenie - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli pufa folk czy stół wykończony folkowym wzorem nie będą pasować do wystroju naszego pomieszczenia, możemy kupić troszkę mniej wyraziste rozwiązania – . Godnym przemyślenia pomysłem są np.

Czy interesują Cię podobne wątki? Jeżeli tak, to jeszcze więcej takiego typu postów stworzono na naszej kolejnej witrynie. Zapraszamy!

malutkie obrazki z folklorystyczną tematyką, umieszczone na jednej ścianie w formie nietypowej kompozycji. Możemy także wykorzystać doniczki do kwiatów, zdobione barwnymi wzorami, które są sugerowane sztuką ludową i naturą. Szczegóły te nie będą zbyt wyraziste, jednakże zatroszczą o to, by klimat domu nieco się ożywił i nabrał bardziej radosnego charakteru. Jak widać wcale nie potrzeba drastycznych zmian, by dokonać zmiany wystroju naszego pomieszczenia. Zwykle nawet najdrobniejszy detal może przynieść piękny efekt, jeśli tylko właściwie go dobierzemy i ładnie wyeksponujemy na tle standardowego wystroju pomieszczenia.