Dlaczego kuchnie indukcyjne są bardziej bezpieczne od gazowych oraz czy wymagają specjalnych garnków?

Dobrej jakości patelnia ze szczególnym indukcyjnym dnem, jest naczyniem nieodzownym do codziennego opiekania w innowacyjnej kuchni. Nada się do różnorodnych typów płyt indukcyjnych, które coraz częściej pojawiają się w naszych domach.

Taka patelnia jest idealna do korzystania na co dzień. Najczęściej jest ona bardzo lekka i poręczna.
patelnia indukcyjna

Autor: Unicon
Źródło: Myin.pl
W każdej kuchni powinny być doskonałe naczynia oraz patelnie. Wtedy gotowanie będzie przyjemnością. Patelnia indukcyjna posiada warstwę nieprzywierającą, co zapobiega przywieraniu potraw. Dzięki temu różne mięsa mogłyby być smażone na niewielkiej ilości oleju. Ma korpus z aluminium i dzięki temu prędko oraz równo się nagrzewa, a poza tym długo utrzymuje temperaturę posiłków. Patelnia posiada ergonomiczny uchwyt wykonany z plastiku. Pewnie trzyma się w ręku oraz jest łatwa do utrzymywania w czystości.

Nie zwlekaj, zobacz tekst na witrynie (https://www.e-specjalista.net.pl/), która też Cię zaintryguje. Odnajdziesz tam m.in. informację o zajmującej Cię tu problematyce.

Przydatny otwór w rączce pozwala na prędkie odwieszenie patelni na haczyku. Patelnia do jaj oraz racuchów umożliwia przygotowanie pożywnego śniadania dla całej rodziny. Dołkownica ma regularne dołki, w które należy wlać ciasto na placki lub tylko jajko.

półki
producenci

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Patelnie indukcyjne można używać na specjalnych blatach indukcyjnych, co jest o wiele bezpieczniejsze niż używanie kuchni gazowej. Nie ma niebezpieczeństwa wybuchnięcia gazu, co mogłoby wiązać się ze spaleniem mieszkania, poparzeniami a nawet śmiercią. Patelnię indukcyjną możemy używać na zwyczajnej kuchence elektrycznej, jednak zwykłej patelni na płycie indukcyjnej wykorzystywać nie można.

Smażenie będzie przyjemnością, a nie tylko obowiązkiem. Dużo ludzi w obecnych czasach ma kuchnię z płytą indukcyjną, a do tego konieczne są właściwe garnki.