Wytwarzanie prądu o jakiejkolwiek mocy, w dowolnym punkcie i w dowolnym etapie

Przez ładnych kilkadziesiąt lat generatory prądotwórcze znajdowały się wyłącznie na wyposażeniu wojska. Wyłapywaniem gazu wysypiskowego w oczyszczalniach ścieków, nie mówiąc już o jego dobroczynnym spalaniu w agregatach prądotwórczych, nikt sobie nie zaprzątał głowy. Jedyną formacją cywilną używającą agregatory prądotwórcze były wytwórnie filmowe.

przenośny agregat spalinowy
Agregaty prądotwórcze wyglądały jak wielkie sklepy, montowano je na ciężarówkach i kopciły jak lokomotywy i też mocno hałasowały. Był także okres, gdy możliwość produkcji prądu miało wyłącznie państwo. Za produkcję prądu, choćby na własny użytek, można było pójść do więzienia.

Teraz w internecie, każdy może kupić sobie niewielkich rozmiarów, agregaty prądotwórcze warszawa, zasilane silnikami benzynowymi. Urządzenia elektroenergetyczne, niezależnie od mocy, można podzielić na kilka rodzai. Bywają agregaty prądotwórcze awaryjne – takie, które muszą pracować w sytuacji zaniku zasilania. Takie agregaty prądotwórcze umieszczane są w placówkach szpitalnych, domach handlowych, przy terminalach stacji paliw oraz w elektrowniach konwencjonalnych i jądrowych. Są też generatory prądotwórcze, przeznaczone do pracy nieprzerwanej. W tym przypadku ważna jest gwarancja długotrwałej pracy pod stałym obciążeniem. Tego typu aparatury pracują np. w oczyszczalniach ścieków i przy wysypiskach śmieci.

Tam gdzie biogaz zamieniany jest na prąd, na miejscach budowy, w rolnictwie. Wszędzie tam gdzie jest potrzebny prąd a nie ma możliwości podłączenia do sieci stacjonarnej albo też takie przyłączenie energetyczne jest nieracjonalne. Urządzenia elektroenergetyczne (), można klasyfikować na stacjonarne i przewoźne, zasilane benzyną, olejem napędowym, gazem czy biogazem, chłodzone powietrzem, cieczą, olejem. O budowie otwartej bądź zamkniętej w kontenerze. Imponującą strukturą są generatory prądotwórcze przeznaczone dla rolnictwa – bez własnego napędu, korzystające z napędu ciągnika.ciąg dalszy kontakty elektryczne retro kontakty elektryczne retroGeneratory prądotwórcze produkują pod własną marką wszyscy renomowani producenci silników. Podobnie robią tak też wytwórcy generatorów prądotwórczych. Są również marki niezależne, składające agregaty prądotwórcze z najlepszych podzespołów.