Właściwości betonu w branży budowlanej

Beton, jak większość materiałów, chronicznie podlega architektonicznym modom. W tym momencie możemy mówić o jego renesansie.
Bez problemu można zaobserwować powrót do świadomego używania tego materiału. Beton największe zastosowanie znajduje w budownictwie. Pozwala na budowę najbardziej wymyślnych konstrukcji w różnych formach i kolorach.

Ten powszechny materiał składa się z prostych składników, ale żeby fundamenty były mocne, a ściany nie kruszały i pękały konieczna jest wielka dokładność. Z czego tworzy się beton?

Konstrukcja domu

Autor: Jean-Pierre Dalbéra
Źródło: http://www.flickr.com

To prawda, obowiązkowym składnikiem betonu jest cement. Czyli spoiwo mineralne, które po zmieszaniu z wodą wiąże inne materiały i zastyga.
Inny składnik to kruszywo, które zajmuje od 65 do 80% całkowitej objętości betonu. To właśnie ten materiał sypki pochodzenia naturalnego znacząco wpływa na właściwości betonu. Kruszywa budowlane to głównie żwir tudzież piasek, ale dodaje się również kruszywa sztuczne (np. keramzyt), z racji iż poprawiają tzw. właściwości mechaniczne betonu czyli zwiększają jego mrozoodporność i wodoszczelność. Do połączenia wszystkich sypkich składników betonu niezbędna jest oczywiście woda.

Czy ten temat Cię zaintrygował? Kliknij też na pomocne wskazówki (https://dekorianhome.pl/nowoczesna-grafika-do-salonu) posiadające tak samo istotne informacje, które niewątpliwie kompletnie Cię pochłoną.

Zwracajmy uwagę aby kruszywa budowlane były wysokiej jakości, stąd korzystajmy z usług doświadczonych i cieszących się uznaniem firm.

Sandmix sp z oo

Firm, które zagwarantują doradztwo wykonawcze oraz organizację transportu zakupionego towaru. Chociaż beton nie jest nowoczesnym materiałem, jego popularność nie maleje. Wprost przeciwnie – dzięki obecnym technologiom, stale zyskuje na znaczeniu i zaskakuje możliwościami wykorzystania. Przykładem może być beton dekoracyjny.

świeżo wylane fundamenty

Autor: UnderhillHouse
Źródło: http://www.flickr.com
Efektowny wygląd betonu otrzymuje się poprzez właściwy dobór kruszywa. W konsekwencji powstaje beton dekoracyjny, który jest tańszy i trwalszy od kostki brukowej, płyt chodnikowych czy asfaltu. Beton (cięcie betonu) dekoracyjny to swoista nowość w Polsce, jednak, na Zachodzie to cieszący się wielką popularnością produkt. Ponadczasowość, to słowo definiuje beton dekoracyjny. A wszystko to za sprawą kruszywa, które stanowi dominujący składnik betonu.