Sprzedaż mieszkań stale rośnie – deweloperzy usatysfakcjonowani

Tylko w poprzednim roku koszty zakupu mieszkań w Rzeszowie wzrosły o 5 % – jest to najwyższy skok mieszkań w takim czasie. Spadek kosztów kredytów hipotecznych zwiększa dodatkowo wzrost zainteresowania na zakup własnego lokum. Z kolei dodatkowe programy wspierające sprzedaż mieszkań nie mają tu prawie żadnego znaczenia.

Przejeżdżając dzisiaj przez jakiekolwiek większe miasto w kraju, nietrudno spostrzec, że rynek deweloperski rośnie. Uwzględniając teraźniejsze niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych, coraz więcej zainteresowanych zgłasza się do zakupu swojego lokum. Ludzie, których nie stać na kredyt hipoteczny na normalnych warunkach mają jeszcze możliwość do skorzystania z pomocy państwowych, które najbardziej opłacalne są w sytuacji posiadania dzieci.

mieszkanie w nowoczesnym stylu

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Sprzedaż mieszkań wzrasta, co przekłada się na coraz szersze inwestycje mieszkaniowe. Ze względu na brak wolnej przestrzeni, w dużych aglomeracjach przenoszone są one aż na obrzeża miast i okoliczne miejscowości, przez co też mieszkania są trochę tańsze.

|Patrząc na statystyki można łatwo spostrzec, że jednym z najbardziej rozwijających się miast jest Rzeszów. Patrząc na ilość mieszkańców inwestycje mieszkaniowe są tu realizowane na znaczną skalę. Jeżeli tak jak przybywa mieszkań, będzie przybywać nowych mieszkańców, miasto to może stać się wkrótce małą metropolią. Sprzedaż mieszkań, już nie tylko w takim mieście jak Rzeszów odbywa się najczęściej poprzez biura deweloperskie. W niektórych przypadkach sprzedażą zarządzają spółdzielnie – dotyczy to już powstałych a stale powiększanych osiedli. Jeszcze inni korzystają z porad biur nieruchomości, które mimo darmowych konsultacji liczą sobie często słone prowizje, wliczone do kosztu całkowitego kredytu hipotecznego.

Jakie mieszkania najczęściej są dziś budowane przez deweloperów? Zwykle są to lokale dwu- lub 3-pokojowe, w których jeden pokój połączony jest z aneksem kuchennym. Największą popularnością cieszą się inwestycje mieszkaniowe w granicach 45-50 metrów, z przeznaczeniem najczęściej dla małżeństw lub malej rodziny z jednym dzieckiem, ewentualnie pod wynajem. Jednak ceny mieszkań są już w poszczególnych rejonach całkowice różne.

Czy ten artykuł Cię zainteresował? W takim przypadku zobacz inny polecany serwis modele budowlane, który także zawiera interesujące informacje.

Tak jak na przykład w Warszawie cena inwestycji mieszkaniowej to 8000zł/m, tak w Rzeszowie już 5000, zaś w Katowicach czy Łodzi nawet 4000/m.Warto więc przemyśleć przed planowanym zakupem, czy warto zdecydować się na inwestycję bezpośrednio w mieście, czy na okolice miasta, gdzie ceny zakupu mogą być na metrze przynajmniej kilkaset złotych niższe.