Pomysły na interesującą aranżację niewielkich wnętrz

W sporych wnętrzach niewątpliwie posiadamy większe pole do popisu, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. W przypadku niedużych pomieszczeń powinniśmy uważać, by nie zagracić wnętrza za wieloma dodatkami. Nie tylko będzie to nadzwyczaj niepraktyczne, lecz także nieestetyczne, wręcz śmieszne. W niedużych wnętrzach rozważnie powinniśmy też wybierać odcienie, w szczególności te żywe i ogromnie jaskrawe.

okno

Autor: OKNOPLAST Sp. z o.o.
Źródło: OKNOPLAST Sp. z o.o.

Nie znaczy to jednak, że niewielkich wnętrz nie da się urządzić z pomysłem. Wprost przeciwnie, projektów aranżacyjnych, które wybornie będą pasować do niedużych wnętrz jest mnóstwo! Na początek pożądane byłoby zastanowić się nad tym, w jaki sposób optycznie powiększyć nieduże pomieszczenie. Zdecydujemy się na jasną kolorystkę ścian, jasne oświetlenie, i także lustra.

Zestawienie tych trzech rzeczy na pewno spowoduje, że pomieszczenie będzie zdawać się większe. Jeżeli chodzi o umeblowanie, to powinno zastanowić się nad meblami na wymiar. Zdołamy zamówić chociażby szafy wnękowe na wymiar, które uchronią miejsce w mieszkaniu, i zarazem będą pożyteczne i wydajne. Zamiast sporych, klasycznych mebli, wybierajmy mniejsze umeblowanie nowomodne, które w wielu przypadkach są nadzwyczaj pojemne i nie zabierają multum cennego miejsca. Jeśli pragniemy dodać pomieszczeniu trochę nietuzinkowości, zdecydujmy się na fototapety, które cudownie nadają się do przeróżnych wnętrz, również tych niedużych.

Odpowiednim pomysłem jest użycie fototapet przestrzennych, inaczej fototapet 3d, które błyskawicznie powiększą pełne pomieszczenie. Fototapety przestrzenne pięknie będą wyglądać w niedużym salonie bądź niewielkiej kuchni, nie tylko powiększą wnętrze, ale także perfekcyjnie je ożywią. Więcej tu: opis.

Kolejnym ciekawym pomysłem do niedużych wnętrz są puchowe, delikatne dywany. Dywan (dywanik skóra owcza) nie musi obejmować pełnej podłogi pomieszczenia, może to być drobny dywanik, który doda wnętrzu sporo uroku. Powinno się wybierać dywany w klarownych kolorach czy też ciepłych odcieniach, które sprawią, że nieduże wnętrza będą niezmiernie przytulne. Dla zainteresowanych tematem: czytaj to.

przykładowa aranżacja wnętrza

Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.com

Zastosujemy też takie dodatki, jak eleganckie świeczki, wazon z kwiatami, niewielka lampka na stoliku – te wszelkie małe elementy spowodują, iż wnętrze nie będzie nudne, wręcz przeciwnie nabierze charakteru oraz niezwykłej nieszablonowości. Rzecz jasna pamiętajmy o tym, żeby wszelkie dodatki były użytkowane z stosownym umiarem.