Odbiór techniczny mieszkania – rady

Radzimy, w jaki sposób przeprowadzić odbiór techniczny nowego mieszkanka na własną rękę. Na co zwracać uwagę w trakcie odbioru technicznego mieszkania, co zabrać z sobą na odbiór, jakie sygnalizować usterki.
Dobrze jeśli na odbiór mieszkania możesz zabrać doświadczonego inżyniera lub firmę remontową, która wykańczać będzie nasze mieszkanie.

kleje

Autor: SOUDAL
klik

Autor: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli jednakże decydujemy się przeprowadzić odbiór techniczny nowego mieszkania samodzielnie – nic straconego, lecz przygotujmy się sumiennie. Nim wybierzemy się na odbiór techniczny mieszkanka zaznajommy się wcześniej z normami o wymaganiach podczas odbioru. Rekomenduję przed urzędowym odbiorem technicznym mieszkania – duże mieszkania wrocław wpierw przeprowadzić samodzielne oględziny, najlepiej oczywiście z fachową pomocą. Bez presji czasu łatwiej wtedy gruntownie obejrzeć lokal. Na właściwy odbiór mieszkania umówmy się za każdym razem w ciągu dnia, gdy jest widno, aby było można zauważyć wszelkie usterki i nierówności.
panorama - budynek

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Odbiór techniczny mieszkania zaczynamy od obmiarowania każdego pomieszczenia, sprawdzając czy mieszkanie zostało pobudowane zgodnie z planem jak też pamiętając o podanym w umowie dopuszczalnym marginesie błędu. Istotne będą wszystkie wnęki – w trakcie odbioru technicznego wnętrza przejrzyjmy zwłaszcza te, które w projekcie były przewidziane na standardową głębokość sześćdziesięciu centymetrów. Jeżeli będą płytsze – niezbędne będzie zrealizowanie zabudów meblowych na wymiar, co o wiele podwyższy koszty wykończenia nowego „m”.

Przeprowadzając odbiór techniczny mieszkanka zwróćmy uwagę na rozmiary pozostałych kluczowych miejsc założonych na przykład na postawienie pralki, wanny, typowych szaf etc.