Na jakie cechy zwrócić uwagę, kupując podłogę do kuchni lub łazienki?

Którą klasę ścieralności płytek wybrać? Co oznacza nasiąkliwość płytek podłogowych? Czym się różni terakota od gresu? Na te oraz mnóstwo innych pytań natkniemy się przebudowując lub budując nasze mieszkanie.

element

Autor: Kobi Light
Źródło: Kobi Light
podłoga to zapewne najważniejszy element, który musimy wykonać w naszym projekcie.
salon

Autor: Modern Gypsum
Źródło: Modern Gypsum
Wybieramy kolor i typ podłogi szczególnie do kuchni i toalety. Dla wielu z użytkowników niezłym wyjściem jest położyć jasne płytki podłogowe Źródło. Ale nie jesteśmy w stanie płytkom poświęcać wiele czasu na sprzątanie (zobacz firmy sprzątające biura wrocław) i konserwację. Poszukujemy więc czegoś mało brudzącego i prostego w utrzymaniu. propozycje na miarę swoich oczekiwań odnajdą zarówno amatorzy betonowych, jak i drewnianych podłóg. Ci ostatni mogą wybierać spośród płytek imitujących rozbielane, stare, przetarte drewno albo płytek-desek z widoczną fakturą taką jak słoje. Ceramiczne podobizny kamieni są znane od dawna i nadal udoskonalane. Niepowtarzalność wzoru na płytkach jest nieograniczona, zależy od naszych gustów. Można cieszyć się piękną imitacją trawertynową lub marmurową podłogą. Jednocześnie nie musieć myśleć o potrzebie ochronienia jej przed plamami.
Płytki gresowe Czy wiesz, że… przypominające drewno lub skałę to oferta przede wszystkim dla zwolenników rozwiązań klasycznych. Nie jest ona tylko zarezerwowana dla jedynie starych wnętrz. Tak położone płytki mogą także być dopełnieniem awangardowej aranżacji, która nawiązuje do tradycji. W chłodnych, surowych, industrialnych pomieszczeniach sprawdzą się płytki imitujące zwykły beton.

Jest też coś dla zwolenników bardziej miękkiego minimalizmu, to wielkie płyty z powierzchnią lśniącą jak tafla wody lub matową, tak jak piasek. Jeszcze inna, subtelniejsza propozycja to płytki z minimalną grafiką, która kładzie się w rozmyte pasy. Wybór jak można się zorientować jest przeogromny.