Kreatywne dekoracje

Kiedyś ludzie byli szczęśliwi, bo mogli korzystać z żaluzji. Jeśli mieli karnisze to najzwyklejsze. Owszem dobór firan bywał czasochłonny, ale wiele osób i tak stawiało na białe firanki. Czasem niektórzy, Ci, którzy posiadali podwójne karnisze wybierali też jakieś ładne zasłony.

karnisz gięty w poziomie

Źródło: http://dimlab.pl/
kuchnia - wizja

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wiadomo żaluzje od długiego czasu nie są standardem w mieszkaniach, ich miejsce zajęły rolety. Jednak chociaż posiadamy rolety to i tak korzystamy z firan i zasłon. Jednak nie nie każdy z nas ma normalne okna. A to znaczy, że najzwyklejszy karnisz pojedynczy albo podwójny nie będzie pasował do niewymiarowego okna. Dlatego producenci produkują karnisz gięty w poziomie. Karnisz tego rodzaju to naprawdę najlepsze rozwiązanie, kiedy nasze okno ma dziwny kształt. Ale, by karnisz rzeczywiście pasował do naszego niestandardowego okna to powinniśmy właściwie podać wymiary. Podanie właściwych wymiarów może okazać się kłopotliwe, dobrze, więc wziąć do pomocy fachowca.

Narzędzia potrzebne do domowych obowiązków
Każdy dobrze wie, że dom to również dodatki. Z tego powodu tak istotne są firanki i zasłonki. Bywa, że w niektórych domach ciężko jest wyobrazić sobie zawieszenie zasłon. W sklepach widzimy zwykłe karnisze, które nie będą nadawały się do zamontowania przy niewymiarowych oknach. Jednak możemy kupić odpowiedni przyrząd do mocowania firan www.alena-firany.pl/ i zasłon, który będzie pasował nawet do bardzo nietypowego okna. Karnisz gięty to produkt, który może zostać dostosowany do każdego okna – link tu… -. Tak, więc warto uzyskać informacje, czy w sklepie z asortymentem do okien można zamówić takie karnisze. Jeśli nie, to na sto procent znajdziemy w Internecie sporo sklepów, które produkują nietypowe karnisze na zamówienie. Gdy już dokonamy montażu takiego karnisza i będziemy mogli powiesić firanki i zasłony, wtedy mieszkanie zyska totalnie inny wymiar. Wszyscy doskonale wiemy, że to dzięki dodatkom wnętrze domu nabiera charakteru.

To rzeczywiście ważne, by móc zawiesić firany i zasłonki, bo one sprawiają, że dom wydaje się bardziej przytulny. Jest to, również pewnego rodzaju odgrodzenie się od tego, co za oknem. Nie chcemy przecież, żeby każdy widział, co robimy w domu.