Komfortowe łóżko, czyli w jaki sposób kupić dobry materac?

Najważniejszym meblem w każdej sypialni jest łóżko. Niestety sporo osób nie może pozwolić sobie na prawdziwe łóżka, niemal każdy z nas ma rozkładane kanapy lub tapczany, które nie mają najlepszego oddziaływania na nasz kręgosłup, a dodatkowo każdego dnia należy je przygotowywać, by się na nich położyć. Łóżko z materacem to jedyne najwłaściwsze rozwiązanie, w jakie warto jest w miarę możliwości inwestować. Już po pierwszej nocy będziemy wniebowzięci wygodą spania, jeżeli zakupimy właściwy materac. Co mieć na względzie, gdy będziemy podejmować decyzję o jego zakupie?

Przede wszystkim porządne materace Wrocław nie są zbyt miękkie, ale też nie za twarde, byśmy nie czuli się w łóżku jak na desce. Materac (zobacz materac kieszeniowy 120×200) ma dostosowywać się do naszego ciała, dając mu solidne podparcie, w innym wypadku albo będziemy mieć bóle kręgosłupa, albo obudzimy się czując odrętwienie, gdyż twarda powierzchnia materaca cały czas uciskała nasze naczynia krwionośne na ciele – sprawdź, jakie półki są w modzie. Materac ma mieć odpowiednią elastyczność. W jaki sposób to skontrolować? Kładąc się na boku, nasz kręgosłup powinien być prosty, z kolei kiedy ułożymy się na plecach, ma przyjąć kształt litery S.

materace

Autor: Janpol
Źródło: Janpol

By to sprawdzić, nie musimy zdejmować bluzki. Starczy włożyć rękę pod plecy pod odcinek lędźwiowy – kiedy nie będziemy mogli dotknąć pleców, materac ma nazbyt dużą twardość. Ręka nie może też wchodzić bez żadnego oporu, gdyż wtedy materac jest zbyt miękki. Lekki opór jest tym, czego powinniśmy oczekiwać przy idealnym materacu. Istotna jest także wielkość materaca – starczy około 20 centymetrów więcej, aniżeli mamy wzrostu, by komfortowo czuć się we własnym łóżku – czytaj więcej . Co więcej nie zapomnijmy zweryfikować systemu wentylacji określonego materaca oraz czy jest zabezpieczony przed roztoczami, jakie mają niebywale szkodliwy wpływ nie tylko na alergików.

Tak jak staramy się dobierać jak najładniejsze i najbardziej stylowe komody, taką samą uwagę musimy przykładać do naszego łóżka. Niewłaściwej jakości materac w mig się wygniecie, a również mogą z niego wychodzić sprężyny, toteż lepiej jest odłożyć większą kwotę, aniżeli kupować słaby produkt. Nie zapominajmy, że materace Warszawa mają bezapelacyjny wpływ na nasz sen, a zatem i na nasze zdrowie, dlatego wybierajmy roztropnie.