Kilka użytecznych nowinek o szkle hartowanym oraz barierkach wykonanych ze szkła

Wiele razy zbiliśmy jakąś szklankę. Zdarzyło się, że i jakiś talerz wysunął nam się z dłoni. W dodatku od dziecka dostawaliśmy picie w kubku, bo szklanki są kruche. Dziecko albo rozbije albo, co gorsza przygryzie i będzie nieszczęście. Jeżeli więc usłyszymy pytanie, jakie jest szkło? Na pewno wiele ludzi powie, że delikatne.

Szklanka z grawerem

Autor: Amanda Siska
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem szkło hartowane jest zaprzeczeniem tych stereotypów. Dzięki właściwej obróbce w wysokiej temperaturze i chłodnej wodzie szkło to jest bardzo mocne. Ciężko jest rozbić coś, co jest stworzone z takiego szkła. Co ciekawe, kiedy stłuczemy coś ze szkła hartowanego odłamki nie okażą się ostre, co oznacza, że możliwość skaleczenia się nimi jest mała. Odwrotnie niż w wypadku zwykłego szkła. Dobrze jest, więc zastanowić się, czy może nie mielibyśmy ochoty wykorzystać możliwości, jakie daje nam szkło hartowane na szybka.pl. Możemy na przykład wybrać ten materiał do stworzenia oryginalnych schodów lub możemy kupić drzwi barwione ze szkła hartowanego.

Nie obawiaj się szklanych rozwiązań w domuUwzględnijmy w mieszkaniu szklane rozwiązania. Nie obawiajmy się szkła w mieszkaniu. Nie mówimy tu jedynie o piękną szklaną zastawę, chodzi bardziej o szklane schody, barierki szklane i co tam

Kolorowe szklane kulki

Autor: Fancy Nancy
Źródło: http://www.flickr.com

jeszcze wpadnie nam do głowy. Szkło to ultranowoczesne rozwiązanie. Dom, w którym zamiast topornej balustrady będzie szklana barierka od razu będzie wydawało się bardziej współczesnym wnętrzem. Jeżeli, więc chcielibyśmy, żeby nasze wnętrze przykuwało uwagę powinniśmy pomyśleć o szklanych rozwiązaniach. Poza tym, jeżeli przestrzeń nie jest bardzo duża, to szkło doda mieszkaniu lekkości.

Dane, które ma proponowana treść (https://www.francke-art.pl/blog/lozko-z-baldachimem-w-jaki-sposob-upiac-material-n30), są w gruncie rzeczy przydatne, jeśli interesuje Cię prezentowany temat – kliknij zatem tu!

Powinniśmy, więc porządnie się zastanowić nim zaczniemy instalować normalną barierkę.

Wiadomo, że pewna grupa osób powie, że taka szklana barierka to niezbyt trafny pomysł, bo szkło jest delikatnym tworzywem. Ale rzeczywistość jest taka, że do barierek stosuje się szkło hartowane, które świetnie sprawdzi się w każdym mieszkaniu. Dodatkowo nie tylko w zamkniętych pomieszczeniach, ale też na zewnątrz można kupić szklane barierki. Jest wiele przedsiębiorstw, które robią poręcze nie tylko do domów, ale też na tarasy lub balkony. Jeżeli więc rozsmakowujemy się w nowatorskich i porządnych rozwiązaniach to szklane barierki jak z myglass.eu na pewno do takich rozwiązań się zaliczają.