Czy renowacja musi znamionować koszmar senny? Nie, wystrój wnętrz niekoniecznie musi napawać grozą

Każdy kto odbył już renowację lokalu mieszkalnego wie, iż informacja o następnym napawa go strachem i odrazą. Wielkość sprzątania i chwilowy brak komfortu życia nakłania do pozostania przy błogim lenistwie. Tymczasem nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

sypialnia

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Z doświadczenia wielu ochotników wynika, że dość niesympatyczną, być może najbardziej uciążliwą cząstką renowacji lokalu mieszkalnego jest łazienka. Kuchnia także jest konieczna, lecz zjeść mamy możliwość każdorazowo w mieście bądź na szybko przygotować coś w mikrofali, natomiast higiena wymaga intymności i z pewnością nie wybierzemy się w tym okresie do publicznych łaźni. Aczkolwiek, musimy się przeto myć, dlatego również zwykle składamy wizytę u zaprzyjaźnionych sąsiadów, a w najgorszym przypadku jedziemy na wieczorną kąpiel do rodziny. Reszta pomieszczeń stanowi bezwzględnie niewielki problem.
Sypialnia to nasze zacisze, które należycie kojarzy się tylko i wyłącznie ze snem bądź sferą erotyczną.

Zakończyłeś czytać nasz artykuł i marzysz o nowym? Nic prostszego. Wystarczy tylko najechać na poniższy link i jesteśmy w serwisie (http://www.damnet.pl/35-stoliki).

Aranżując to pomieszczenie niecodzienną uwagę musimy zwrócić na materac (zobacz materac kieszeniowy 90×200) piankowy (tutaj). Naturalnie należy wybrać taki, który jest dla nas najbardziej funkcjonalny oraz mieści się w domowym budżecie. Ten materac zapewnia spełnienie obu założeń. Osiągalny jest w wersji średniotwardej i twardej oraz we wszystkich standardowych rozmiarach. Meble do sypialni (źródło) powinny współgrać z kolorem ścian. Sprzyjające będą barwy, które powodują, że czujemy się przytulnie oraz miło i kuszą nas do snu. Pomieszczenie to nie wymaga również mebli niepospolitych, zazwyczaj pożyteczna nam jest jedynie szafa na ubrania, o ile nie mamy garderoby, oraz łóżko, a razem z nim stoliki nocne. Ot wszystko.

pokój dziecięcy

Autor: Studio Caramella
Źródło: Studio Caramella
Nie lada próbą jest wykreowanie miejsca dla dziecka. Fenomenem byłoby zmieszczenie ogromu zabawek, jakie ma. Meble dla dzieci (zobacz) nie charakteryzują się niezwykłą trwałością. Nie ma nawet ku temu powodów, ponieważ naturalnym jest, iż czas dziecięcy nie trwa nieskończenie, a wyposażanie jego wnętrza w wartościowe elementy jedynie przysporzy nam trudności oraz ograniczy wolność malucha. Lepiej jest zatem zaopatrzyć się w pudła na zabawki, komodę na ubrania oraz biurko, przy którym może kreować swoje majstersztyki oraz robić zadania domowe. Pamiętajmy również o prosto zmywalnych farbach ściennych.