Co warto wiedzieć, dobierając okna i drzwi do domu

Kończysz budowę domu? Rozpoczynasz prace wykończeniowe? Pamiętaj, że jednym z najistotniejszych elementów, od jakich powinieneś zacząć wyposażanie nowego domku, jest dobór drzwi a także okien. Pośród podstawowych elementów, na które trzeba zwrócić uwagę, jest jakość a także klasa okien, typ szyby i ich własności izolacyjne.

okna

Drzwi w Oleśnicy – jak zakupić?
Co powinniśmy wiedzieć o klasie okien? Przede wszystkim to, iż stolarka otworowa z PVC powstaje na podstawie profili, które mogą być wykonane w rozmaitych klasach, np. A. B, C, itd. Najwyższą z dostępnych klas profili jest klasa A. Oznacza ona, że ścianki zewnętrzne okien mają 3 mm grubości, a szerokość komór wewnętrznych to minimum 5 mm. Właśnie powyższe parametry zapewniają oknom stabilność, a również większą ochronę przed hałasem i zmianami temperatur.

Okna to inwestycja na lata, warto zatem inwestować w najwyższą jakość, funkcjonalność oraz niepowtarzalny design.
Drzwi są wizytówką budynku ocenianą przez każdego z przechodniów. Modeli drzwi jest niemało, jeśli nie możemy się zdecydować poprośmy o radę projektanta. Choć częstokroć wymiar oraz typ drzwi (jedno lub dwuskrzydłowe) sprecyzowany jest w planie mieszkania, to czasem może się przydarzyć sytuacja, w której zechcemy rozszerzyć czy zwęzić wejście oraz odpowiednio do niego wybrać drzwi. O ile ich wysokość to najczęściej od 201 do 210 centymetrów, to szerokość może być bardzo rozmaita.
Jak wybrać okna w Oleśnicy?
Kiedy dom ma styl rezydencji, dobrze jest wybrać model o znacznej szerokości (większej nawet aniżeli 180 cm) jak też z naświetlami. W mniejszych domach lepiej sprawdzają się drzwi jednoskrzydłowe, o wielkości co najmniej 90 cm, lub ościeżnica bezprzylgowa dwuskrzydłowe asymetryczne.

drzwi

Autor: RuckZuck
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/tetyda_pelne_duze.jpg

Przeszklenia mogą mieścić się zarówno w skrzydle drzwi, jak też stanowić ponadprogramowe naświetlenia. Warto je stosować, gdy hol jest ciemny bądź kiedy chcemy spowodować, by drzwi stały się lżejsze optycznie. Gros producentów oferuje tu masę opcji, acz większość za dopłatą. Możemy zamówić szyby gładkie, barwne, zdobione, witrażowe, kuloodporne. Szyby winny być zespolone (podwójne lub potrójne szkło gwarantujące właściwą izolację cieplną) oraz nietłukące. Wystarczy wpisać w przeglądarce hasło: drzwi wrocław i Syców, względnie okna Syców i Oleśnica żeby znaleźć producentów w swojej okolicy. Dodatkowe informacje zdobędziesz tutaj