Jeśli interesuje nas zakup nowego mieszkania, warto zacząć od poszperania w zasobach sieci, a bardziej precyzyjnie mówiąc serwisach ogłoszeniowo-deweloperskich. Wyszukiwarki, a także porównywarki w tym stylu gwarantują potencjalnym klientom mnóstwo propozycji kupienia mieszkania, uwzględniając wszelkie główne kryteria. Nie inaczej jest w przypadku Gdańska.
…i kryteriów mieszkaniowych
Ceny za m2 zakupionego lokum (odwiedź stronę) uzależnione są od ilości pokoi, dzielnicy, typu zabudowy. Przykładowo – wiele mieszkań z perspektywą ukończenia w 2016, a nawet 2017 roku znajdziemy we Wrzeszczu. Ceny wahają się, to z powodu ilości pokoi (kawalerki po czteroosobowe), stawki za m2 własnościowego lokum (sprawdź nieruchomości Archicom Polska S.A.) oscylują w granicy sześciu-siedmiu tysięcy złotych. To jednak nic w porównaniu do ceny za „nówkę” fundowaną przez dewelopera na Starówce – więcej tutaj.
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Gdańsku?
Bliskość Neptuna, Wełtawy ma swoją cenę. Jest ona wygórowana – cena za metr kwadratowy elegancko wykończonego mieszkania sięga dziewięciu tysięcy złotych! Przy kawalerce o powierzchni nieco powyżej 20 m2 wychodzi wysoki koszt nawet dwustu tysięcy złotych. Niewielkie są taryfy w przypadku większej liczby pokoi w tym miejscu – podglądnięta w sieci „piątka” wyniesie ewentualnego chętnego prawie… milion złotych.
Rozglądając się za mieszkaniem w Gdańsku, warto uwzględnić obniżki od państwa jakie daje program MDM. W przypadku 2-3-osobowego lokum w Gdańsku zniżka może dać nam nawet trzydzieści kilka tysięcy złotych zapasu. To spora kwota dla kupujących mieszkanie.