Przy nim zasiadają zakochani, bo daje niezwykły romantyczny klimat. Ociepla i rozpala najmocniej zmarznięte serca i dłonie. Trzeba wszak pamiętać o tym, iż kominek to nie jedynie romantyczne miejsce randek.
Jest on również doskonałym i cenionym źródłem ciepła w całym mieszkaniu.
Stawiając dom, jeśli tylko mamy możliwości ku temu, nie wyobrażamy sobie nie postawić kominka. Rzecz jasna, jeśli decydujemy się na kominek trzeba przeanalizować wszystkie wady i zalety.
Piękno to może jednak w w sekundzie przestać istnieć gdy szkło (znajdź więcej) kominkowe nie zniesie wysokiej temperatury. Takie szyby do kominka w teorii potrafią przetrzymać bardzo wysoką temperaturę. Winny także znieść spory napór. Zawsze jednak podczas czyszczenia szkło (jesteśmy tutaj) może nie sprostać uderzeniu. Kominek z pękniętą szybą nie może być używany. Szybę musimy wymienić. Głównym składnikiem szkła okazuje się być dwutlenek krzemu SiO2. Im więcej tego dwutlenku, wtedy szkło jest mocniej wytrzymałe na ciepło, czynniki chemiczne a także potłuczenia mechaniczne.
Szyby do kominka to niezwykle skomplikowane elementy kominka. Często rezygnuje się z wykorzystania niewypukłego szkła do kominka na rzecz szyb o bardziej dekoracyjnych kształtach. W tym celu stosujemy szkło gięte. Wybór takiego szkła może być podyktowany zarówno formą kominka, jak również indywidualnymi preferencjami klientów. Szyby kominkowe gięte wykonywane są z przejrzystej ceramiki szklanej.
Wyróżnia się ona wyjątkową odpornością na ciepło sięgające nawet 800°C, co powoduje, że świetnie sprawdza się w wytwarzaniu szkieł żaroodpornych, pokryw wszelkiego rodzaju grzejników przemysłowych i tym podobnie.