Na pokoje dziecięce z reguły przeznaczamy najmniejszy pokój w mieszkaniu. Kiedy potomek wkracza w szkolny wiek, niewielka przestrzeń zaczyna być ambarasem.
Razem ze wzrostem dziecka rosną jego potrzeby.
Źródło: http://www.flickr.com
Młody człowiek chce, aby pokój wyrażał jego osobowość i zainteresowania. Do tego powinien gwarantować komfortowe miejsce do nauki oraz miejsce na magazynowanie przybywających przedmiotów. W jaki sposób to wszystko uzyskać na małej powierzchni? Kluczowy jest dobór oraz rozmieszczenie sprzętów.
Źródło: http://www.rust.com.pl/
Warto poszukać młodzieżowych mebli dedykowanych do niedużych wnętrz. Może to być przykładowo łóżko piętrowe z biurkiem. Tenże mebel pozwala na bardzo dużą oszczędność miejsca i zaspokojenie wszelkich potrzeb nastolatka. Druga opcja to łoże na dużej skrzyni, w której są szuflady. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy dodatkowe skrytki. Możesz w nich trzymać przedmioty sezonowe, sportowe czy też przedmioty związane z hobby potomka, jak na przykład malarstwo. Warto też rozważyć łóżko ( zobacz : łóżko metalowe 140×200) w regale, czy chowane do szafy. Zapewnia ono większą przestrzeń spania aniżeli łoże pojedyncze, zaś w ciągu dnia możemy je złożyć, żeby nie zajmowało miejsca na posadzce. Współczesne modele wyglądają bardzo ładnie i nie mają już nic wspólnego z dawnymi tak zwanymi półkotapczanami. Kiedy nie ma dość miejsca na biurko, należy rozważyć składany blat czy zamontowaną do ściany szeroką półkę. Nastolatki częstokroć korzystają w czasie nauki z notebooków, które nie zajmują dużo miejsca, dzięki czemu nie wymagają obszernych blatów.
Przyda się również należyta lampa biurkowa. W młodzieżowym pokoju musi się także znaleźć szafa a także szafki, bądź komoda na składowanie rzeczy do szkoły jak też osobistych przedmiotów dziecka.