Czy źródło światła może rzutować na konkurencyjność między przedsiębiorstwami?

oprawy wiszące
W czasie, kiedy energia staje się coraz kosztowniejsza, warto pomyśleć o obniżeniu kosztów, które mają wpływ na rentowność naszej firmy.
Właściwe zużycie światła ma wielkie znaczenie.

materiały budowlane
Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com
oprawy wiszące
Autor: Dennis Jarvis
Źródło: http://www.flickr.com
Oświetlenie przemysłowe, to jeden z obszarów indywidualnych projektów- Trilux. Na tym polu jest nadal wiele do wykonania. koszty stałe działalności firmy, mają związek ze wykorzystaniem energii mogą, dzięki właściwemu doborowi rodzaju oświetlenia być ograniczone niemal o 80 proc. Posiada to o tyle szczególne znaczenie, jeżeli zakład pracy prowadzi działalność kilku-zmianową, przez cały dzień i noc, siedem dni w tygodniu. W podobnych realiach oświetlenie stosowane jest na okrągło. Obszary rynku, jak przykładowo handel, magazynowanie, czy choćby szklarnie potrzebują prawie stałego oświetlenia.
W czasie konkretyzacji projektu zmiany oświetlenia w naszej firmie, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów, takich jak na przykład oprawy wiszące – jej konstrukcję, rodzaj źródła światła, jaki powinniśmy użyć w pomieszczeniach a także typ urządzeń elektronicznych. Dobranie oprawy oświetleniowej może mieć zasadnicze znaczenie. Ona przecież będzie miała ogromny wpływ na wiele czynników światła- stylowe oprawy wiszące. Sercem jednak każdej oprawy okazuje się być elektronika.

Oświetlenie przemysłowe cechuje często trudnodostępność. Lampy umiejscowione są na dużych wysokościach, ich elektronika musi być niezawodna oraz zdolna do działania tak długo na ile opiewa żywotność źródeł światła.